Tokarki

Tokarki zajmują się głównie toczeniem metalu w kształcie stożka, wałka czy kuli. Obrabiany materiał umieszcza się wówczas w uchwycie, po czym jest on toczony narzędziem tokarskim. Dodatkowe oprzyrządowanie umożliwia wykonanie za pomocą tokarki bardziej skomplikowanych zabiegów obróbczych.

Frezarki

Frezarki służą m.in. do bardzo precyzyjnego frezowania różnego rodzaju gwintów, rowków czy kół zębatych. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele frezarek CNC sterowane są za pomocą dotykowego wyświetlacza oraz wbudowanego komputera.

Gilotyny

Nożyce gilotynowe pozwalają na długie i proste cięcie arkusza blachy. Cięcie odbywa się w 3 fazach – sprężysto-plastycznej, płynięcia i zerwania. Na materiale wytwarza się stan naprężenia, który w efekcie powoduje jego pęknięcie co łatwo i precyzyjnie rozdziela arkusze blachy.

Szlifierki

Szlifierki to obrabiarki przeznaczona przede wszystkim do obróbki wykańczającej utwardzonych powierzchni przedmiotów uprzednio obrobionych innymi metodami. Rozróżniamy dwa główne rodzaje szlifierek; szlifierka do płaszczyzn służy do obróbki powierzchni płaskich oraz szlifierki cylindryczne (do wałków i otworów).

Zaginarki

Zaginarki umożliwiają gięcie metalowej blachy oraz zaginanie jej na pożądany kąt. Dzięki technologii sterowania CNC mogą wykonywać nawet bardzo precyzyjne zagięcia.

Wiertarki

Wiertarki to urządzenia do wiercenia, rozwiercania i pogłębiania okrągłych otworów za pomocą wiertła.

Inne

Szukasz innych maszyn do metalu, maszyn do obróbki metalu, używanych maszyn, naprawy maszyn do obróbki lub serwisu? Skontaktuj się z nami, oferujemy szeroki zakres usług, w tym serwis konwencjonalnych obrabiarek do metalu, zarówno pod względem mechanicznym, jak i elektrycznym. Dodatkowo, oferujemy także używane tokarki do metalu oraz używane maszyny do obróbki metalu. Nasza firma zajmuje się również produkcją i sprzedażą części zamiennych do maszyn do obróbki metalu. Dzięki naszemu doświadczeniu i ekspertyzie, możemy sprostać Twoim oczekiwaniom.
Scroll to Top